Luottamustoimi per paikka
nimi toimipaikka toimi asettaja alku loppu sähköposti
Bauters Anneli Aikuiskoulutusneuvosto varajäsen Opetusministeriö 1.4.2003 31.12.2006 bauters@kaapeli.fi
Kokko Hannu Arpajais- ja rahankeräysasioiden neuvottelukuntaan jäsen Valtiovarainministeriö

Kokko.Tiainen@aatsto.inet.fi
Hertell Sirpa Elanto hallintoneuvosto jäsen


sirpa.hertell@co.inet.fi
Honkanummi Eeva EU:n alueiden komitea varajäsen Kuntaliitto 1.1.2002 31.12.2005 eeva.honkanummi@helsinki.fi
Pykäläinen Tuija Maaret Finnfund hallintoneuvosto jäsen Teollisen yhteistyön rahasto Oy 10.5.2001 9.5.2004 tuijamaaret@yahoo.co.uk
Anttila Ulla Finnvera Oyj hallintoneuvosto jäsen Kauppa- ja teollisuusministeriö 1.4.2000
ulla.anttila@eduskunta.fi
Hassi Satu Fortum Oyj hallintoneuvosto jäsen valtioneuvosto 1.6.2003 31.12.2004 satu.hassi@eduskunta.fi
Brax Tuija Fortum Oyj Hallintoneuvosto jäsen Fortum Oyj

tuija.brax@eduskunta.fi
Sinnemäki Anni Kehityspoliittinen toimikunta varajäsen Ulkoministeriö 1.10.2003 30.9.2007 anni.sinnemaki@eduskunta.fi
Ulvila Marko Kehityspoliittinen toimikunta jäsen Ulkoministeriö 1.10.2003 30.9.2007 marko.ulvila@kaapeli.fi
Meriläinen Rosa KELA valtuusto varajäsen eduskunta 1.4.2003 31.3.2007 rosamunda@iki.fi
Ojansuu Kirsi KELA valtuusto jäsen eduskunta 1.4.2003 31.3.2007 kirsi.ojansuu@eduskunta.fi
Sarlund Katri Kemira Oy hallintoneuvosto jäsen
8.4.2003 31.3.2007 katris@baham.tnk.utu.fi, katri.sarlund@wakkanet.fi
Vauhkonen Jouni Tapio KL-Kustannus Oy hallitus jäsen


jotava@cc.jyu.fi
Reijonaho Jaana Kuluttaja-asiain neuvottelukunta varajäsen Kauppa- ja teollisuusministeriö 1.6.2002 31.5.2005 jaana.reijonaho@kolumbus.fi
Välikangas Terttu Kuluttaja-asiain neuvottelukunta jäsen Kauppa- ja teollisuusministeriö 1.6.2002 31.5.2005 terttu.valikangas@ouka.fi
Sauri Pekka Kuntaliitto Hallitus jäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 pekka.sauri@kolumbus.fi
Kuha Leena Kuntaliitto hallitus varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 leena.kuha@oulu.fi
Hämäläinen Marjo Kuntaliitto Kunnallinen työmarkkinalaitos varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 Marjo.P.Hamalainen@kolumbus.fi
Pulliainen Erkki Kuntaliitto Kunnallinen työmarkkinalaitos jäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 erkki.pulliainen@eduskunta.fi
Rönnberg Risto Kuntaliitto Opetus- ja kulttuuriasiain nk jäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 risto.ronnberg@jkl.fi
Pölkki Pirjo Kuntaliitto Opetus- ja kulttuuriasiain nk varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 pirjo.polkki@uku.fi
Nordström Egon Kuntaliitto Ruotsinkielinen nk jäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 enordstr@abo.fi
Silfvast Jens Kuntaliitto Ruotsinkielinen nk varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 jens.silfvast@helsinki.fi
Paloneva Matti Kuntaliitto Sosiaali- ja terveysasiain nk varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 matti.paloneva@netikka.fi
Honkanummi Eeva Kuntaliitto Sosiaali- ja terveysasiain nk Pj Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 eeva.honkanummi@helsinki.fi
Lehmuspuisto Vuokko Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 vuokko.lehmuspuisto@kolumbus.fi
Kauhanen Jussi Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 jussi.kauhanen@uku.fi
Gustafsson Jaana Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 jaana.gustafsson@utu.fi
Bergh Flemming Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 flemming.bergh@wmdata.fi
Helva Mika Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 mika.helva@tuakk.fi; mika.helva@turku.fi
Hämäläinen Marjo Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 Marjo.P.Hamalainen@kolumbus.fi
Ojansuu Kirsi Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 kirsi.ojansuu@eduskunta.fi
Meriläinen Rosa Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 rosamunda@iki.fi
Kolimaa Maire Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 maire.kolimaa@stm.vn.fi
Korhonen Leena Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 leena.korhonen@evl.fi
Muuri Tero Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 tero.muuri@kymp.net
Mäkinen Tuija Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 tuija.makinen@jkl.fi
Riukulehto Sulevi Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 sulevi.riukulehto@mtp.ahtari.fi
Talasmäki Kari Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 talaska@koti.soon.fi
Toukonen Harri Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 harri.toukonen@evl.fi
Kekki Tapio Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 tapio.kekki@rovaniemi.fi
Luukkainen Hannele Kuntien Eläkevakuutus tarkastuslautakunta Vpj


hannele.luukkainen@clarinet.fi
Kokko Hannu Kuntien Eläkevakuutus valtuusto varajäsen Sisäasiainministeriö 1.1.2001 31.12.2004 Kokko.Tiainen@aatsto.inet.fi
Andersson Sirpa Kuntien Eläkevakuutus valtuusto jäsen Sisäasiainministeriö 1.1.2001 31.12.2004 sirpa.andersson@stakes.fi
Salminen Päivi Kuntien Eläkevakuutus valtuusto jäsen Sisäasianministeriö 1.1.2001 31.12.2004
Kauhanen Jussi Kuntien Eläkevakuutus valtuusto varajäsen Sisäasiainministeriö 1.1.2001 31.12.2004 jussi.kauhanen@uku.fi
Sauri Pekka Kuntien Takauskeskus Valtuuskunta jäsen


pekka.sauri@kolumbus.fi
Fredman Markku Kv ihmisasiain neuvottelukunta varajäsen Ulkoasiainministeriö


Pykäläinen Tuija Maaret Kv ihmisasiain neuvottelukunta jäsen Ulkoasiainministeriö

tuijamaaret@yahoo.co.uk
Sundqvist Tea Kårkulla kommunalförbund Revisionsnämden suppleant Kårkulla kommunalförbund 1.1.2001 31.12.2004
Eloranta Maaret Kårkulla Kommunalförbund Revisionsnämden ordinaire Kårkulla kommunalförbund 1.1.2001 31.12.2004 maare@sci.fi
Andersson Harriet Kårkulla kommunalförbund Styrelse suppleant Kårkulla kommunalförbund


Osala Tapio Kårkulla Kommunalförbund styrelse ordinaire Kårkulla Kommunalförbund 1.1.2001 31.12.2004 tapio.osala@nic.fi
Forsius Merikukka Liikuntaneuvosto jäsen Opetusministeriö 1.8.2003 31.12.2007 merikukka.forsius@eduskunta.fi
Forsius Merikukka Liikuntaneuvosto Erityisryhmien liikunnan jaosto jäsen Opetusministeriö 1.8.2003 31.12.2007 merikukka.forsius@eduskunta.fi
Mäkinen Matti Tapani Liikuntaneuvosto Liikuntapoliittinen jaosto jäsen Opetusministeriö 1.8.2003 31.12.2007 matama@cc.jyu.fi
Tuormaa Ismo Luonnonvarainneuvosto varajäsen Maa- ja Metsätalousministeriö 1.8.2003 16.7.2007 ismo.tuormaa@sci.fi
Kaskinen Tuuli Luonnonvarainneuvosto jäsen Maa- ja Metsätalousministeriö 1.8.2003 16.7.2007 tuuli.kaskinen@tukkk.fi
Sumuvuori Johanna Maanpuolustustiedotuksen suunnittellukunta jäsen Puolustusministeriö 1.8.2003 31.12.2007 johanna.sumuvuori@helsinki.fi
Lindahl Tom Maanpuolustustiedotuksen suunnittellukunta varajäsen Puolustusministeriö 1.8.2003 31.12.2007
Cronberg Tarja Poliisiasiain neuvottelukunta jäsen Sisäasiainministeriö 28.8.2003 30.4.2007 tcronberg@tarjac.net
Ahonen Timo Poliisiasiain neuvottelukunta varajäsen Sisäasiainministeriö 28.8.2003 30.4.2007 timaho@utu.fi
Forsius Merikukka Päihde- ja raittiusasiain neuvottelukunta jäsen Sosiaali- ja terveysministeriö 1.1.2004 31.12.2006 merikukka.forsius@eduskunta.fi
Soininvaara Osmo Päihde- ja raittiusasiain neuvottelukunta varajäsen Sosiaali- ja terveysministeriö 1.1.2004 31.12.2006 osmo.soininvaara@eduskunta.fi
Tuomainen Raimo Rintamaveteraaniasiain neuvottelukunta varajäsen STM 1.10.2003 30.9.2006 raimo.tuomainen@kuh.fi
Kivinen Tiina Marita Rintamaveteraaniasiain neuvottelukunta jäsen STM 1.10.2003 30.9.2006 tiina.kivinen@eduskunta.fi
Soininvaara Osmo Sairausvakuutusasian neuvottelukunta jäsen STM 1.11.2003 31.10.2006 osmo.soininvaara@eduskunta.fi
Andersson Janina SITRA Hallintoneuvosto jäsen Valtioneuvosto 1.4.2003 31.3.2007 janina.andersson@eduskunta.fi
Forsius Merikukka Suomen Kasvatus- ja Perheneuvontaliitto hallitus jäsen


merikukka.forsius@eduskunta.fi
Meriläinen Rosa Tasa-arvoasiain neuvottelukunta varajäsen Sosiaali- ja Terveysministeriö 1.8.2003 31.3.2007 rosamunda@iki.fi
Laturi Panu Tasa-arvoasiain neuvottelukunta jäsen Sosiaali- ja Terveysministeriö 1.8.2003 31.3.2007 panu@vihrealiitto.fi
Lehtipuu Otto Valtion asuntorahasto johtokunta jäsen Ympäristöministeriö

otto@lehtipuu.com
Poskiparta Katariina VR hallintoneuvosto jäsen VR 1.1.2001 31.12.2004 katariina.poskiparta@vihrealiitto.fi
Virmasalo Antti Yleishyödyllisten yhteisöjen verovapauslautakunta jäsen Valtiovarainministeriö 1.9.2000 31.10.2004 antti@vihrealiitto.fi
Hiidenmaa Pirjo Yo-koetta uudistava työryhmä jäsen Opetusministeriö

pirjo.hiidenmaa@kolumbus.fi
Jaa sivu: