Löydä ehdokkaasi

Vihreillä on näissä vaaleissa enemmän ehdokkaita kuin koskaan ympäri Suomen. Löydä oma ehdokkaasi!

Luottamustoimi per paikka
nimi toimipaikka toimi asettaja alku loppu sähköposti
Bauters Anneli Aikuiskoulutusneuvosto varajäsen Opetusministeriö 1.4.2003 31.12.2006 bauters@kaapeli.fi
Kokko Hannu Arpajais- ja rahankeräysasioiden neuvottelukuntaan jäsen Valtiovarainministeriö

Kokko.Tiainen@aatsto.inet.fi
Hertell Sirpa Elanto hallintoneuvosto jäsen


sirpa.hertell@co.inet.fi
Honkanummi Eeva EU:n alueiden komitea varajäsen Kuntaliitto 1.1.2002 31.12.2005 eeva.honkanummi@helsinki.fi
Pykäläinen Tuija Maaret Finnfund hallintoneuvosto jäsen Teollisen yhteistyön rahasto Oy 10.5.2001 9.5.2004 tuijamaaret@yahoo.co.uk
Anttila Ulla Finnvera Oyj hallintoneuvosto jäsen Kauppa- ja teollisuusministeriö 1.4.2000
ulla.anttila@eduskunta.fi
Hassi Satu Fortum Oyj hallintoneuvosto jäsen valtioneuvosto 1.6.2003 31.12.2004 satu.hassi@eduskunta.fi
Brax Tuija Fortum Oyj Hallintoneuvosto jäsen Fortum Oyj

tuija.brax@eduskunta.fi
Sinnemäki Anni Kehityspoliittinen toimikunta varajäsen Ulkoministeriö 1.10.2003 30.9.2007 anni.sinnemaki@eduskunta.fi
Ulvila Marko Kehityspoliittinen toimikunta jäsen Ulkoministeriö 1.10.2003 30.9.2007 marko.ulvila@kaapeli.fi
Meriläinen Rosa KELA valtuusto varajäsen eduskunta 1.4.2003 31.3.2007 rosamunda@iki.fi
Ojansuu Kirsi KELA valtuusto jäsen eduskunta 1.4.2003 31.3.2007 kirsi.ojansuu@eduskunta.fi
Sarlund Katri Kemira Oy hallintoneuvosto jäsen
8.4.2003 31.3.2007 katris@baham.tnk.utu.fi, katri.sarlund@wakkanet.fi
Vauhkonen Jouni Tapio KL-Kustannus Oy hallitus jäsen


jotava@cc.jyu.fi
Reijonaho Jaana Kuluttaja-asiain neuvottelukunta varajäsen Kauppa- ja teollisuusministeriö 1.6.2002 31.5.2005 jaana.reijonaho@kolumbus.fi
Välikangas Terttu Kuluttaja-asiain neuvottelukunta jäsen Kauppa- ja teollisuusministeriö 1.6.2002 31.5.2005 terttu.valikangas@ouka.fi
Sauri Pekka Kuntaliitto Hallitus jäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 pekka.sauri@kolumbus.fi
Kuha Leena Kuntaliitto hallitus varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 leena.kuha@oulu.fi
Hämäläinen Marjo Kuntaliitto Kunnallinen työmarkkinalaitos varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 Marjo.P.Hamalainen@kolumbus.fi
Pulliainen Erkki Kuntaliitto Kunnallinen työmarkkinalaitos jäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 erkki.pulliainen@eduskunta.fi
Rönnberg Risto Kuntaliitto Opetus- ja kulttuuriasiain nk jäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 risto.ronnberg@jkl.fi
Pölkki Pirjo Kuntaliitto Opetus- ja kulttuuriasiain nk varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 pirjo.polkki@uku.fi
Nordström Egon Kuntaliitto Ruotsinkielinen nk jäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 enordstr@abo.fi
Silfvast Jens Kuntaliitto Ruotsinkielinen nk varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 jens.silfvast@helsinki.fi
Paloneva Matti Kuntaliitto Sosiaali- ja terveysasiain nk varajäsen Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 matti.paloneva@netikka.fi
Honkanummi Eeva Kuntaliitto Sosiaali- ja terveysasiain nk Pj Kuntaliitto 1.6.2001 31.5.2005 eeva.honkanummi@helsinki.fi
Lehmuspuisto Vuokko Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 vuokko.lehmuspuisto@kolumbus.fi
Kauhanen Jussi Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 jussi.kauhanen@uku.fi
Gustafsson Jaana Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 jaana.gustafsson@utu.fi
Bergh Flemming Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 flemming.bergh@wmdata.fi
Helva Mika Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 mika.helva@tuakk.fi; mika.helva@turku.fi
Hämäläinen Marjo Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 Marjo.P.Hamalainen@kolumbus.fi
Ojansuu Kirsi Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 kirsi.ojansuu@eduskunta.fi
Meriläinen Rosa Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 rosamunda@iki.fi
Kolimaa Maire Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 maire.kolimaa@stm.vn.fi
Korhonen Leena Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 leena.korhonen@evl.fi
Muuri Tero Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 tero.muuri@kymp.net
Mäkinen Tuija Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 tuija.makinen@jkl.fi
Riukulehto Sulevi Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 sulevi.riukulehto@mtp.ahtari.fi
Talasmäki Kari Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Jäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 talaska@koti.soon.fi
Toukonen Harri Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 harri.toukonen@evl.fi
Kekki Tapio Kuntaliitto Vihreä valtuustoryhmä Varajäsen Kuntaliitto 12.6.2001 11.6.2004 tapio.kekki@rovaniemi.fi
Luukkainen Hannele Kuntien Eläkevakuutus tarkastuslautakunta Vpj


hannele.luukkainen@clarinet.fi
Kokko Hannu Kuntien Eläkevakuutus valtuusto varajäsen Sisäasiainministeriö 1.1.2001 31.12.2004 Kokko.Tiainen@aatsto.inet.fi
Andersson Sirpa Kuntien Eläkevakuutus valtuusto jäsen Sisäasiainministeriö 1.1.2001 31.12.2004 sirpa.andersson@stakes.fi
Salminen Päivi Kuntien Eläkevakuutus valtuusto jäsen Sisäasianministeriö 1.1.2001 31.12.2004
Kauhanen Jussi Kuntien Eläkevakuutus valtuusto varajäsen Sisäasiainministeriö 1.1.2001 31.12.2004 jussi.kauhanen@uku.fi
Sauri Pekka Kuntien Takauskeskus Valtuuskunta jäsen


pekka.sauri@kolumbus.fi
Fredman Markku Kv ihmisasiain neuvottelukunta varajäsen Ulkoasiainministeriö


Pykäläinen Tuija Maaret Kv ihmisasiain neuvottelukunta jäsen Ulkoasiainministeriö

tuijamaaret@yahoo.co.uk
Sundqvist Tea Kårkulla kommunalförbund Revisionsnämden suppleant Kårkulla kommunalförbund 1.1.2001 31.12.2004
Eloranta Maaret Kårkulla Kommunalförbund Revisionsnämden ordinaire Kårkulla kommunalförbund 1.1.2001 31.12.2004 maare@sci.fi
Andersson Harriet Kårkulla kommunalförbund Styrelse suppleant Kårkulla kommunalförbund


Osala Tapio Kårkulla Kommunalförbund styrelse ordinaire Kårkulla Kommunalförbund 1.1.2001 31.12.2004 tapio.osala@nic.fi
Forsius Merikukka Liikuntaneuvosto jäsen Opetusministeriö 1.8.2003 31.12.2007 merikukka.forsius@eduskunta.fi
Forsius Merikukka Liikuntaneuvosto Erityisryhmien liikunnan jaosto jäsen Opetusministeriö 1.8.2003 31.12.2007 merikukka.forsius@eduskunta.fi
Mäkinen Matti Tapani Liikuntaneuvosto Liikuntapoliittinen jaosto jäsen Opetusministeriö 1.8.2003 31.12.2007 matama@cc.jyu.fi
Tuormaa Ismo Luonnonvarainneuvosto varajäsen Maa- ja Metsätalousministeriö 1.8.2003 16.7.2007 ismo.tuormaa@sci.fi
Kaskinen Tuuli Luonnonvarainneuvosto jäsen Maa- ja Metsätalousministeriö 1.8.2003 16.7.2007 tuuli.kaskinen@tukkk.fi
Sumuvuori Johanna Maanpuolustustiedotuksen suunnittellukunta jäsen Puolustusministeriö 1.8.2003 31.12.2007 johanna.sumuvuori@helsinki.fi
Lindahl Tom Maanpuolustustiedotuksen suunnittellukunta varajäsen Puolustusministeriö 1.8.2003 31.12.2007
Cronberg Tarja Poliisiasiain neuvottelukunta jäsen Sisäasiainministeriö 28.8.2003 30.4.2007 tcronberg@tarjac.net
Ahonen Timo Poliisiasiain neuvottelukunta varajäsen Sisäasiainministeriö 28.8.2003 30.4.2007 timaho@utu.fi
Forsius Merikukka Päihde- ja raittiusasiain neuvottelukunta jäsen Sosiaali- ja terveysministeriö 1.1.2004 31.12.2006 merikukka.forsius@eduskunta.fi
Soininvaara Osmo Päihde- ja raittiusasiain neuvottelukunta varajäsen Sosiaali- ja terveysministeriö 1.1.2004 31.12.2006 osmo.soininvaara@eduskunta.fi
Tuomainen Raimo Rintamaveteraaniasiain neuvottelukunta varajäsen STM 1.10.2003 30.9.2006 raimo.tuomainen@kuh.fi
Kivinen Tiina Marita Rintamaveteraaniasiain neuvottelukunta jäsen STM 1.10.2003 30.9.2006 tiina.kivinen@eduskunta.fi
Soininvaara Osmo Sairausvakuutusasian neuvottelukunta jäsen STM 1.11.2003 31.10.2006 osmo.soininvaara@eduskunta.fi
Andersson Janina SITRA Hallintoneuvosto jäsen Valtioneuvosto 1.4.2003 31.3.2007 janina.andersson@eduskunta.fi
Forsius Merikukka Suomen Kasvatus- ja Perheneuvontaliitto hallitus jäsen


merikukka.forsius@eduskunta.fi
Meriläinen Rosa Tasa-arvoasiain neuvottelukunta varajäsen Sosiaali- ja Terveysministeriö 1.8.2003 31.3.2007 rosamunda@iki.fi
Laturi Panu Tasa-arvoasiain neuvottelukunta jäsen Sosiaali- ja Terveysministeriö 1.8.2003 31.3.2007 panu@vihrealiitto.fi
Lehtipuu Otto Valtion asuntorahasto johtokunta jäsen Ympäristöministeriö

otto@lehtipuu.com
Poskiparta Katariina VR hallintoneuvosto jäsen VR 1.1.2001 31.12.2004 katariina.poskiparta@vihrealiitto.fi
Virmasalo Antti Yleishyödyllisten yhteisöjen verovapauslautakunta jäsen Valtiovarainministeriö 1.9.2000 31.10.2004 antti@vihrealiitto.fi
Hiidenmaa Pirjo Yo-koetta uudistava työryhmä jäsen Opetusministeriö

pirjo.hiidenmaa@kolumbus.fi
Jaa sivu:

Löydä ehdokkaasi

Vihreillä on näissä vaaleissa enemmän ehdokkaita kuin koskaan ympäri Suomen. Löydä oma ehdokkaasi!

Tutustu Vihreään lankaan! 26 euroa